شرکت نرم افزاری شهاب

شرکت شهاب

لوگوش شرکت دانش بنیان شهاب
شرکت پردازشگران شهاب (شناسایی هوشمند الگوهای بصری) با هدف ارتقاء دانش فنی و بومی سازی سامانه های پردازشی هوشمند در حوزه‌های مختلف پردازش تصویر و بینایی ماشین در سال ۱۳۹۴ آغاز به کار کرد. این شرکت قبلا به صورت هسته پردازشی متشکل از یکی از اساتید دانشگاه صنعتی شاهرود و تعدادی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی، فعال بود و برخی فعالیتهای این هسته در سایت FarsiOCR.ir لیست شده است. این سایت از سال ۱۳۸۷ مشغول سرویس دهی بوده و پروژه های متعددی برای شرکتهای خصوصی و دولتی از این طریق انجام شده است.
با گسترده شدن حوزه فعالیتها و پروژه های انجام شده، تصمیم بر این شد که با استفاده از امکانات پارک علم و فنآوری استان سمنان و مرکز رشد فناوریهای دانشگاه صنعتی شاهرود، شرکتی با مسئولیت محدود تاسیس شود تا فعالیتهای گروه با انسجام بیشتری توسعه یابد و امکان مشارکت در پروژه های بزرگ ملی و بین‌المللی فراهم شود. حاصل این تصمیم، تولد شرکت شهاب بود که به فضل الهی در اسفند ماه ۱۳۹۴ به شماره ۴۳۳۲ ثبت شد.
امیدواریم با استعانت از پروردگار و تکیه بر تخصص و پشتکار جوانان دانشگاهی، بتوانیم قدمهای مهمی در توسعه پروژه های مبتنی بر هوش مصنوعی در حوزه های مختلف پردازش تصویر و بینایی ربات برداریم.

کانال رسمی شرکت شهاب در شبکه های اجتماعی

پیام رسان سروش:

http://sapp.ir/shahaabco

تلگرام:

https://t.me/shahaabco