خانه > مقالات آموزشی > یادگیری عمیق به زبان ساده : مقدمه مجموعه – قسمت اول

یادگیری عمیق به زبان ساده : مقدمه مجموعه – قسمت اول

آیا شما هم در توضیحات بیش از حد فنی در مورد یادگیری عمیق غرق شده اید؟ اگر این چنین است، این مجموعه شما را به این حوزه که به سرعت در حال پیشرفت است، می رساند؛ بدون ریاضیات و کد نویسی

شما هم احتمالا فیلم هایی در یوتیوب و سایت های آموزشی در این زمینه دیده اید و مشاهده کرده اید که بیشتر آن ها معادلات ریاضی بیش از حد پیچیده ای برای تازه واردان به این عرصه دارند. ویدیو های اندکی که برای معرفی مفاهیم حوزه یادگیری عمیق منتشر شده اند نیز معمولا سطح بسیار بالایی برای کسانی که در آغاز راه هستند، دارند. ویدیو هایی که شامل کد های پیچیده هستند نیز مشکلات را بیش از پیش برای مخاطبان بیشتر می کنند.

ارائه توضیحات فنی در این زمینه مشکلی ندارد، و بی شک برای ادامه این مسیر نیز شما نیاز به فرا گرفتن آن ها دارید. با این حال، یادگیری عمیق مبحث پیچیده ای با اطلاعات فراوان است، به همین دلیل فهمیدن این که از کجا باید شروع کرد و چه مسیری را باید دنبال کرد می تواند مشکل باشد.

آیا شما نیز درگیر این مشکل هستید؟ افکار شما چیست؟ لطفا نظر دهید.

هدف این مجموعه این است که به شما یک نقشه راهنما از مسیر پیش رو و اطلاعات لازم برای شناخت مفاهیم مهم ارائه دهد، البته بدون جزئیات بسیار زیاد که باعث سردرگمی شما شود. همچنین درمورد مفاهیمی که تا الان آشنایی دارید بیشتر توضیح خواهیم داد و مفاهیمی که نیاز به دانستن دارند را برای شما روشن خواهیم کرد. در پایان، شما خواهید توانست در مورد صرف کردن یا نکردن وقت بیشتر در این مبحث تصمیم گیری کنید.

پس با وجود این که ریاضیات و کد نویسی ها مهم هستند، شما آن ها را در این مجموعه نخواهید دید. تمرکز این آموزش بر شواهد در پس یادگیری عمیق، چیستی، چگونگی و افرادی که در پشت پرده آن هستند خواهد بود. شما در ابتدا مروری بر یادگیری عمیق و معرفی مختصری از چگونگی انتخاب کردن بین مدل های مختلف خواهید داشت. بعد از آن، ابزار های مختلف یادگیری عمیق از جمله کتابخانه های نرم افزاری مهم و نرم افزار ها و پلتفرم هایی که می توانید در ان شبکه عمیق خود را بسازید را معرفی خواهیم کرد.

برخی منابع استفاده شده :

بیشتر بخوانید :

منبع Youtube
0/5 ( 0 نظر )

درباره‌ی احمدرضا جعفری

همچنین ببینید

هوش مصنوعی فروش و بازاریابی

۳ راه که هوش مصنوعی می تواند به رفع شکاف بین فروش و بازاریابی کمک کند

نوشته شده توسط Erik Devaney از تیم توسعه نرم افزار Drift من در نهایت توانستم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *