ده API برتر در حوزه یادگیری ماشین ( بخش اول )

(رابط برنامه نویسی نرم افزار کاربردی) API: Application programing Interface

موضوع یادگیری ماشین این روز ها در همه جا مطرح است. این فناوری در گوشی هوشمند شما به صورت خودکار طبقه بندی و سازماندهی عکس هایتان را انجام می دهد، در حساب ایمیل شما اسپم ها و سایر ایمیل هایی را که نمی خواهید بخوانید فیلتر می کند. این فناوری در Amazon.com محصولات خاصی را به مشتریان توصیه می کند و تجربه خرید آنلاین شما را شخصی سازی می کند. این فناوری در ماشین شما به رابط کاربری صوتی کمک می کند تا دستورات شما را درک کند.

مقاله مرتبط :

 

در حال حاضر، آمازون، گوگل، آی بی ام و مایکروسافت بزرگترین بازیگرانی هستند که برای تسلط بر بازار خدمات رایانه ای ابری که بسیار سریع رشددر حال رشد است، رقابت می کنند. آی بی ام موقعیت خود در بازار را با مالکیت AlchemyAPI، پلت فرمی آموزش مبتنی بر یادگیری عمیق در بستر یادگیری ماشین، بیش از پیش تقویت کرد. تنها زمان مشخص خواهد کرد که کدام یک از این شرکت ها موفق به گرفتن عمده سهم بازار خدمات رایانه ای ابری خواهند شد. رابط های برنامه نویسی نرم افزار کاربردی ( API ) که توانستند به لیست ده API برتر ما راه پیدا کنند، طیف وسیعی از قابلیت ها را از جمله برچسب گذاری ( تگ کردن ) عکس ها، تشخیص چهره، طبقه بندی اسناد، تشخیص گفتار، مدل پیش بینی، تحلیل احساسات و شناخت الگو ارائه می دهند. این API ها همچنین در ارتباط با مجموعه ای متنوع از معیارها امتیاز خوبی کسب کردن از جمله:

  • محبوبیت بین کاربران
  • پتانسیل موجود
  • مستند سازی
  • راحتی در استفاده
  • عملکرد

محبوبیت API با استفاده از معیارهای مختلف از جمله فالوور های مربوط به برنامه نویسی وب، فعالیت GitHub، فعالیت توییتر و محبوبیت در موتور جستجو بر اساس Google Trends تعیین می شود. بسیاری از API های فعال در زمینه یادگیری ماشین، در عین حال که محبوب هستند، معیارهای مورد نظر را نداشتند  تا در لیست ده API برتر یادگیری ماشین قرار بگیرند. تعدادی از این API ها که نتوانستند در لیست ما قرار بگیرند عبارت اند از  api.aiCogitoTrack this APIData SiftiSpeechTrack this APIMicrosoft Project OxfordMozscapeTrack this API, و Open Calais.

۱- AT&T Speech

لینک برنامه : /api/att-speech 
ارائه دهنده : AT&T
آدرس مستندات : http://developer.att.com/apis/speech
نسخه آزمایشی : http://developer.att.com/apis/speech/docs/v3#sample-apps

رابط برنامه نویسی نرم افزار کاربردی AT & T Speech  که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، این امکان را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا قابلیت های تشخیص گفتار را به برنامه های کاربردی وب و تلفن همراه خود اضافه کنند. رابط برنامه نویسی نرم افزار کاربردی AT & T Speech  توسط موتور گفتار واتسون AT& T ( ارتباطی با IBM Watson ندارد ) ، که یک پلتفرم تشخیص گفتار و درک زبان طبیعی می باشد، طراحی شده است. پردازش زبان طبیعی ( Natural Learning Process ) یکی از کاربرد های یادگیری ماشین است و NLP وظایفی مانند درک زبان طبیعی، تشخیص گفتار، ضبط سخنرانی و بسیاری موارد دیگر را انجام می دهد.

 AT & T Speech  در واقع شامل سه API است: تبدیل گفتار به متن، تبدیل گفتار به متن متعارف ( محاوره ای ) ، و تبدیل متن به گفتار. API تبدیل گفتار به متن از یک فرهنگ لغت جهانی برای دستور زبان استفاده می کند و قادر به رونویسی داده های صوتی به متن بر اساس زمینه می باشد. API تبدیل گفتار به متن متعارف همچنین داده های صوتی را در قالب متن رونویسی می کند. با این حال، رونویسی بر اساس گرامر یا نکات مشخص شده توسط توسعه دهنده نرم افزار انجام می شود. API تبدیل متن به گفتار، قادر به تبدیل متن به فرمت های صوتی مانند AMR و WAV است.

AT & T سایتی با طراحی مناسب به همراه مستندات API سازماندهی شده، برنامه های نسخه های نمایشی، SDK ها، پلاگین ها، انجمن ها و موارد دیگر را فراهم کرده است. این شرکت به طور مرتب هکاتون ها ( کسانی که به صورت داوطلبانه در توسعه نرم افزار مشارکت می کنند ) را تشویق می کند تا توسعه دهنگان نرم افزارها را برای استفاده از API های AT & T که شامل گفتار، پیام های داخل برنامه ای، دفتر آدرس و قابلیت های دستگاه است، تشویق کنند.

نمودار میزان جستجوی AT&T API در گوگل. منبع داده : گوگل ترندز

۲- آی بی ام واتسون ( IBM Watson )

لینک برنامه : /category/all/apis?keyword=IBM%20Watson
ارائه دهنده : IBM
آدرس مستندات : https://developer.ibm.com/watson/
نسخه آزمایشی : http://www.ibm.com/smarterplanet/us/en/ibmwatson/developercloud/gallery.html

یکی از پلتفرم های شناخته شده که یادگیری ماشین را همراه با محاسبات شناختی به کار می گیرد، آی بی ام واتسون است. فضای ابری توسعه دهنده آی بی ام واتسون ( IBM Watson Developer Cloud ) که در ماه نوامبر ۲۰۱۳ راه اندازی شد، مجموعه ای از API ها ( در دسترس عموم، نسخه بتا و آزمایشی ) را ارائه می دهد که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه هایی که از فن آوری های یادگیری ماشین مانند پردازش طبیعی زبان، دید رایانه ای و پیش بینی استفاده می کنند، را بسازند. مجموعه API های ابری توسعه دهنده آی بی ام واتسون عبارتند از: تبدیل گفتار به متن، متن به گفتار، تجزیه و تحلیل تجاری، بینش شخصیتی، پرسش و پاسخ، تجزیه و تحلیل تن صدا، و تشخیص بصری.

وب سایت فضای ابری توسعه دهنده آی بی ام واتسون ( IBM Watson Developer Cloud ) دارای اسناد API جامع، مستندات API تعاملی، SDK ها، نسخه های نمایشی، گالری برنامه، انجمن، بازار محتوا و غیره می باشد. آی بی ام در حال برنامه ریزی برای گسترش برنامه های کاربردی مربوط به API های ابری توسعه دهنده واتسون ( Watson Developer Cloud APIs )، بازار محتوای واتسون ( Watson Content Marketplace ) , و همکاری های تجاری برای پیشبرد پذیرش فن آوری های واتسون در سراسر جهان است.

نمودار میزان جستجوی آی بی ام واتسون در گوگل. منبع : گوگل ترندز

۳- Google Prediction

لینک برنامه : /api/google-prediction
ارائه دهنده : Google
آدرس مستندات : https://cloud.google.com/prediction/docs
نسخه آزمایشی : http://try-prediction.appspot.com/

رابط برنامه نویسی نرم افزار کاربردی پیشبینی گوگل ( Google Prediction API ) امکان دسترسی به قابلیت های ابری یادگیری ماشین از جمله پردازش زبان طبیعی، موتور پیشنهادات، تشخیص الگو و پیش بینی را فراهم می کند. توسعه دهندگان می توانند از این API برای ساخت برنامه های کاربردی که قادر به انجام تجزیه و تحلیل احساسات، تشخیص اسپم ها، طبقه بندی مدارک، پیش بینی خرید و موارد دیگر هستند، استفاده کنند. قابلیت مستند سازی مدارک در API پیشبینی گوگل ( Google Prediction ) بسیار ساده است و شامل مثال هایی از کدها، کتابخانه های مشتری، صفحه شروع کار و راهنمای توسعه است. در حالی که API پیشبینی گوگل ( Google Prediction )  یکی از محبوب ترین API های آموزش ماشین است، لازم به ذکر است که آخرین نسخه آن (۱٫۶) در ژوئن ۲۰۱۳ منتشر شد. در اکتبر ۲۰۱۴، گوگل اعلام کرد که یک افزونه هوشمند با قابلیت تکمیل خودکار مدارک برای Google Sheets که از API پیشبینی گوگل ( Google Prediction ) استفاده می کند، به راه انداخته است. به غیر از این خبر، به نظر می رسد که در مورد API پیشبینی گوگل ( Google Prediction ) پیشرفت های زیادی صورت نگرفته است.

نمودار میزان جستجوی Google Prediction API در گوگل. منبع : گوگل ترندز

۴- Wit.ai

لینک برنامه : /apii/witai
ارائه دهنده : Wit.ai
آدرس مستندات : https://wit.ai/docs
نسخه آزمایشی : https://labs.wit.ai/demo/index.html

Wit.ai پلتفرم پردازش زبان طبیعی محبوبی است که این امکان را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا بتوانند قابلیت گفتار هوشمند را به برنامه های کاربردی وب و تلفن همراه اضافه کنند. توسعه دهندگان می توانند از Wit.ai API برای اضافه کردن یک رابط صوتی هوشمند به اتوماسیون خانگی، ماشین متصل(به اینترنت)، تلویزیون هوشمند، رباتیک، گوشی هوشمند، پوشاک و بسیاری از کاربردهای دیگر استفاده کنند. بخش مستندات Wit.ai به خوبی طراحی شده است، به خوبی سازمان یافته و جامع می باشد. بخش مستندات API شامل نمونه کد ها، SDK ها برای بسیاری از زبان ها و سیستم عامل های محبوب، راهنماهای راه اندازی سریع و راهنمای کامل Wit است. Wit.ai توسط فیس بوک در ماه ژانویه طراحی شد. با این حال، با توجه به اعلامیه آن، Wit.ai به صورت مستقل باقی خواهد ماند و برای همه توسعه دهندگان به صورت متن باز در دسترس خواهد بود.

نمودار میزان جستجوی Wit.ai در گوگل. منبع : گوگل ترندز

۵- AlchemyAPI

لینک برنامه : /category/all/apis?keyword=alchemyAPI
ارائه دهنده : AlchemyAPI/IBM
آدرس مستندات : http://www.alchemyapi.com/developers
نسخه آزمایشی : http://www.alchemyapi.com/products/demo

Alchemy API، شرکتی متعلق به IBM، مجموعه ای از سرویس های ابری مبتنی بر یادگیری ماشین را شامل می شود که شامل Alchemy Language، Alchemy Vision، و Alchemy Data News API می باشند. Alchemy API بیش از دوازده API را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا بتوانند از اضافه کردن ویژگی های یادگیری ماشین را به برنامه های کاربردی مانند تحلیل احساسات، استخراج اموال، برچسب گذاری مفهومی، برچسب گذاری تصویر و کشف / تشخیص چهره استفاده کنند. Alchemy API امکان مستندات سازی API با طراحی خوب و جامع را ارائه می دهد که شامل نمونه کدها، SDK ها، نسخه های نمایشی و یک صفحه شروع کار است. Alchemy API در تلاش است تا API ها و ویژگی های جدیدی را به پلت فرم خود اضافه کند و ویژگی های جدیدی نیز به زودی عرضه خواهد شد. در اوایل ماه جاری، شرکت سیستم یکپارچه سازی Blockspring-AlchemyAPI را معرفی کرد که در پی آن کاربران Blockspring توانایی استفاده از قابلیت های  Alchemy API بدون نیاز به نوشتن کد را خواهند داشت. در ماه مه، Alchemy API / IBM اعلام کرد که Alchemy Data News API را راه اندازی کرده است که امکان دسترسی به یک مجموعه داده منتخب و مبتنی بر هوش مصنوعی مربوط به اخبار و محتوای وبلاگ ها را فراهم می کند.

نمودار میزان جستجوی Alchemy API در گوگل. منبع : گوگل ترندز
ادامه مطلب : ده API برتر در حوزه یادگیری ماشین ( بخش دوم )

بیشتر بخوانید :

منبع ProgrammableWeb

درباره‌ی علی قلی زاده

همچنین ببینید

نگاهی عمیق به آینده هوش مصنوعی از دید کارشناسان

نگاهی عمیق به آینده هوش مصنوعی از دید کارشناسان

با نگاه به روند رشد تکنولوژی و تغییرات ایجاد شده در زندگی مردم، انتظار می‌رود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.