32 شرکت هوش مصنوعی قسمت اول

۳۲ شرکت هوش مصنوعی که در حال ساخت آینده هوشمند هستند (بخش اول)

از گوگل و آمازون گرفته تا اپل و مایکروسافت، همه شرکت های عمده فعال در حوزه تکنولوژی سعی می کنند تا از منابع خود جهت پیشرفت در هوش مصنوعی استفاده کنند. دستیار های شخصی نظیر سیری و الکسا ، هوش مصنوعی را به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل کرده اند. در ضمن، با اینکه پیشرفت های متحول کننده ای مانند خودرو های بدون راننده چندان معمول به نظر نمی رسد، اما در حال حاضر قابل دسترس بوده و به طور حتم در آینده نزدیک نیز رواج بیشتری پیدا خواهد کرد.

در حالیکه غول های تکنولوژی در تلاش هستند تا محصولات خود را با هوش مصنوعی ترکیب کنند، شرکت های دیگر به شدت تلاش می کنند تا سرویس ها و فناوری هوش مصنوعی انحصاری خود را به وجود آورند. در ادامه، ۳۲ شرکت و استارت-آپ فعال در حوزه هوش مصنوعی معرفی شده اند، که شاید هنوز چندان شناخته نشده باشند، اما بعد ها یقیناً نام آن ها را خواهید شنید.

Tempus

صنعت : تکنولوژی سلامتی، تکنولوژی زیستی، داده های بزرگ

مکان : شیکاگو، ایلینویز

چه کاری انجام می دهد : شرکت Tempus از هوش مصنوعی برای جمع آوری و تحلیل داده های انبوه پزشکی و کلینیکی استفاده می کند. این کمپانی با کمک هوش مصنوعی، داروهایی را ارائه می دهد که درمان را بسته به نیازهای سلامتی خاص افراد، شخصی سازی و بهینه سازی می کند؛ به بیان بهتر، با تکیه بر موارد مختلف، از ساختار ژنتیکی گرفته تا سابقه پزشکی، امراض تشخیص داده شده و درمان می شوند. شرکت Tempus در حال حاضر سعی دارد تا با استفاده از هوش مصنوعی، درمانی را برای سرطان به وجود آورد. 

DataRobot

صنعت : داده های بزرگ، نرم افزار

مکان : بوستون، ماساچوست

چه کاری انجام می دهد : شرکت DataRobot پلتفرمی را جهت ساخت و کاربرد مدل های یادگیری ماشین در اختیار دانشمندان داده ای قرار می دهد. این نرم افزار به شرکت ها کمک می کند تا با یافتن بهترین مدل پیشگو برای داده های خود، بر چالش های مختلف غلبه کنند. فناوری DataRobot در حوزه های متعددی نظیر مراقبت بهداشتی، امور مالی، بیمه، ساخت و ساز و حتی تحلیل های ورزشی به کار گرفته می شود.

Narrative Science

صنعت : داده های بزرگ، نرم افزار

مکان : شیکاگو، ایلینویز

چه کاری انجام می دهد : شرکت Narrative Science مبتکر فناوری ساخت زبان طبیعی ( NLG ) است که می تواند داده ها را به روایت تبدیل کند. کسب و کار های مختلف می توانند تنها با تعیین ارزشمند ترین و جالب ترین اطلاعات، تصمیمات سریع تری را اتخاذ کنند، بدون اینکه به مهارت کارمندان در خصوص داده ها و تحلیل ها احتیاجی باشد.

AlphaSense

صنعت : تکنولوژی امور مالی

مکان : نیویورک، نیویورک

چه کاری انجام می دهد : AlphaSense در واقع یک موتور جستجوگر مجهز به هوش مصنوعی است که به شرکت های سرمایه گذاری، بانک ها و کمپانی های Fortune 500 کمک می کند تا اطلاعات مهم را از نوشته ها، پرونده ها، اخبار و مطالعات استخراج کنند. این تکنولوژی از هوش مصنوعی جهت تعمیم جستجوی کلمات کلیدی برای محتوای مناسب استفاده می کند.

Clarifai

صنعت : نرم افزار

مکان : نیویورک، نیویورک

چه کاری انجام می دهد : Clarifai یک پلتفرم شناسایی تصویر است که در سازماندهی، انتخاب، فیلتر کردن و جستجوی رسانه به کاربران کمک می کند. این پلتفرم دارای تصاویر و ویدیوهای برچسب دار است، و به فناوری هوشمند آموزش می دهد تا یاد بگیرد که چه اشیائی در هر بخش از رسانه به نمایش گذاشته شده اند.  

Neurala

صنعت : یادگیری ماشین، نرم افزار

مکان : بوستون، ماساچوست

چه کاری انجام می دهد : این شرکت در حال ساخت Neurala Brain است، یک نرم افزار شبکه عصبی با یادگیری عمیق که کاربرد دستگاه هایی نظیر دوربین، گوشی همراه یا هواپیماهای بدون سرنشین را هوشمندانه تر و ساده تر می کند. راه حل ها و روش های Neurala در حال حاضر در میلیون ها دستگاه مختلف به کار گرفته می شود. به علاوه، شرکت ها و سازمان هایی مثل ناسا، هواوی، موتورولا و آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی ( DARPA ) از فناوری Neurala استفاده می کنند.

NuTonomy

صنعت : خودروسازی، حمل و نقل

مکان : بوستون، ماساچوست

چه کاری انجام می دهد : کمپانی NuTonomy با هدف ساخت خودرو های بدون راننده امن و کارآمد، در حال ایجاد نرم افزاری است که خودرو های بدون راننده را در شهر های مختلف جهان کنترل کند. این شرکت از هوش مصنوعی جهت ادغام عملیاتی نظیر نگاشت، درک، برنامه ریزی حرکت، کنترل و تصمیم گیری در نرم افزاری استفاده می کند که به منظور کاهش تصادفات ناشی از قصور رانندگان طراحی شده است.

Persado

صنعت : تبلیغات، نرم افزار

مکان : نیویورک، نیویورک

چه کاری انجام می دهد : Persado یک ابر زبان بازاریابی است که از زبان ساخته شده توسط هوش مصنوعی جهت ایجاد تبلیغات برای مخاطبین مورد نظر استفاده می کند. این فناوری در افزایش تعداد مشتریان، نگهداری و ایجاد روابط بهتر با آن ها به کسب و کار های مختلف کمک می کند.

X.AI

صنعت : یادگیری ماشین

مکان : نیویورک، نیویورک

چه کاری انجام می دهد : کمپانی X.AI دستیارهای شخصی خودمختار مجهز به هوش مصنوعی را تولید می کند. این دستیار ها که ایمی و اندرو اینگرم نام دارند، قادر به یکپارچه سازی با برنامه هایی نظیر Outlook ،  Google ، Office365 و Slack بوده، قرار ملاقات ها را زمان بندی و بروز رسانی می کنند و به طور مداوم از تمام تعاملات آموزش می بینند.

CognitiveScale

صنعت : نرم افزار، ابر

مکان : آستین، تگزاس

چه کاری انجام می دهد : این کمپانی، هوشمندی افزوده را برای صنایع متعددی همچون مراقبت بهداشتی، بیمه، خدمات مالی و تجارت دیجیتالی به وجود می آورد. فناوری CognitiveScale به کسب و کار ها کمک می کند تا مشتریان بیشتری را به خود جذب کرده و در عین حال، فرایند هایی نظیر رسیدگی به مطالبات و صورتحساب ها را بهبود می بخشد. محصولات این شرکت در حال حاضر توسط کمپانی هایی مثل P&G ، Exxon ، JP Morgan & Chase، Macy’s و NBC مورد استفاده قرار می گیرند.

Freenome

صنعت : فناوری زیستی، تکنولوژی سلامتی

مکان : سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

چه کاری انجام می دهد : Freenome از هوش مصنوعی برای معاینات سرطان و آزمایش های تشخیص دهنده استفاده می کند. فناوری هوش مصنوعی این کمپانی با کاربرد آزمایش خون غیر تهاجمی به شناسایی الگوهای مرتبط با امراض و بیماری های مختلف پرداخته، سرطان را به طور زود هنگام تشخیص داده و درمان های بهتری را توصیه می کند.

AEye

صنعت : رباتیک

مکان : پلیزانتون، کالیفرنیا

چه کاری انجام می دهد : دستاورد کمپانی AEye ، ساخت الگوریتم ها، نرم افزار و سخت افزار بصری است که در واقع چشمان خودرو های خودمختار محسوب می شوند. فناوری LiDAR این شرکت روی مهم ترین اطلاعات در میدان دید خودرو ها مثل افراد، خودرو های دیگر و حیوانات تمرکز می کند و در عوض توجه چندانی به اشیائی نظیر آسمان، ساختمان ها و گیاهان موجود در پیرامون ندارد. 

AIBrain

صنعت : یادگیری ماشین، رباتیک

مکان : منلوپارک، کالیفرنیا

چه کاری انجام می دهد : فعالیت AIBrain در حوزه ساخت هوش مصنوعی تماما خود مختار است. با ترکیب فناوری های حل مسئله، یادگیری و حافظه، این کمپانی می تواند سیستم هایی را به وجود آورد که بدون کمک انسان، قادر به یادگیری و تطبیق هستند.

Blue River Tech

صنعت : کشاورزی، رباتیک

مکان : سانیویل، کالیفرنیا

چه کاری انجام می دهد : کمپانی Blue River Tech از ترکیب هوش مصنوعی و بینایی ماشین جهت ساخت فناوری کشاورزی هوشمند تر استفاده می کند. به عنوان مثال، فناوری یادگیری ماشین See & Spray این شرکت می تواند گیاهان را به طور جداگانه تشخیص داده و تنها علف های هرز را با استفاده از علف کُش ها از بین ببرد. این راه حل نه تنها مانع مقاومت علف های هرز در برابر علف کش ها می شود، بلکه اسپری مواد شیمیایی را نیز تا ۹۰ درصد کاهش می دهد. 

Vidado

صنعت : نرم افزار

مکان : اوکلند، کالیفرنیا

چه کاری انجام می دهد : فناوری Vidado قادر به استخراج داده ها تقریبا از هر منبعی از جمله اسناد دست نوشته است. این فناوری منجر به افزایش سرعت و دقت جریان کاری از قالب کاغذی به قالب دیجیتالی می شود. در حال حاضر این پلتفرم مبتنی بر ابر توسط سازمان ها و شرکت های بزرگی مثل نیویورک لایف، FDA Metlife و MassMutual مورد استفاده قرار می گیرد.

Casetext

صنعت : نرم افزار، حقوق

مکان : سان فرانسیسکو

چه کاری انجام می دهد : فناوری کمپانی Casetext یک موتور جستجوگر حقوقی مجهز به هوش مصنوعی بوده که دارای پایگاه داده عظیمی حاوی بیش از ۱۰ میلیون اساس نامه، پرونده و قانون است. فناوری این شرکت، CARA AI نام داشته که می تواند بر اساس استناد به اسناد آپلود شده توسط کاربر ، زبان ها و حوزه های قضایی مختلف به جستجو پرداخته و نتایج مرتبط را از پایگاه داده استخراج کند و به کاربر نشان دهد.

 

امیدواریم این مطلب برای شما جهت آشنایی با شرکت های بزرگ در صنعت هوش مصنوعی آموزنده بوده باشد.

با ۱۶ شرکت دیگر در قسمت دوم این مطلب آشنا شوید.

شما هم اگر شرکتی در حوزه هوش مصنوعی دارید می توانید در قسمت نظرات شرکت خود را به مخاطبین معرفی کرده، لینک سایت خود را درج کنید و خدمات قابل ارائه به مشتریان را شرح دهید.

بیشتر بخوانید :

منبع Builtin

همچنین ببینید

لبنان استفاده از پلاک خوان های خودکار را تایید کرد

لبنان استفاده از پلاک خوان های خودکار را تایید کرد

لبنان به تعدادی از شهرهای منطقه ملحق خواهد شد که از ALPRها استفاده می کنند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *